Flyball

Flyball aneb míčkové šílenství podnikáme čtvrtým rokem a zdá se, že je to pořád lepší a lepší. Oproti minulým letem se udály nějaké změny - jako například, že jsme se jako X-treme osamostatnili a jsme tedy samostatný registrovaný flyballový klub. Nemáme tedy už žlutá trička, ale jsme v šedém se žlutým X-kem. Náše týmy mají své webovky ZDE:.

Flyball 2013

 • Lukášovský drak - 1.6.-2.6.2013 - do Lukášova se vždycky těšíme, těšili jsme se i tentokrát i když předpověď počasí nebyla vůbec příznivá. Když jsme v pátek v poledne vyráželi z ČB., tak už pršelo. Jaká radost a překvapení, když jsme za Prahou objevili sluníčko a v Lukášově jsme strávili příjený večer při západu slunce. Naše radost byla ale bohužel předčasná a katastrofická předpověď počasí se vyplnila. Od sobotního rána hustě a vytrvale pršelo, dráhy se měnily v bahnotok. Závod byl zkrácen na jeden den, protože to pro nás, psíny, bylo nebezpečné a pro páníčky také. Navíc míčky už byly tak špinavé, že jsem poslední znechuceně vyplivla a odešla jsem z dráhy. Já pro paničku udělám, co jí na očích vidím a pro ostatní z Xek taky, ale tohle už bylo moc. Protože závod zkončil večer, ještě jsme v Lukášově přespali a domů jsme jeli až ráno - ale to už leckde byly povodně!!! Jak vypadá flybalový turnaj na blátě a v dešti? ZDE: Byli jsme pátí ve 4. divizi.
 • Happy míček - Krupka - 15.6.-16.6.2013 Myslím, že všichni sledovali předpověď počasí a po smolných propršených dnech se konečně vydařil flyballový závod v Krupce! Užili jsme si nejen běhání, ale také grilování v kempu a my pejsci koupání v Chabařovickém rybníku. Běhali jsme pěkně, ale poslední a rozhodující běh měly naše paničky nějaké hnutí mysli!!! Pěkně jsme to projeli a byli jsme čtvrtí!!! Že se to ale jinak povedlo ZDE:
 • 29.6.-30.6. Crazy Cup - Ptýrov Vzhledem k umístění závodu a k pěkné předpovědi počasí jsme vyráželi v pátek celkem brzy, abychom stihli ještě výlet do Příhrazských skal. Výlet se zdařil a kempování bylo také na úžasném místě, u lesa s rybníkem. Večer jsme grilovali, já jsem se honila s Korýškem. Samotný Crazy Cup byl na úžasném místě, koňská farma s perfektním vybavením a skvělou restaurací. Náš tým si tam vyběhal 2. místo a navíc nový rekord 18.62, takže máme fly 18. Byl to další krásný flybalový víkend.

  Fotky od Jitky: ZDE: Naše fotečky:ZDE:

 • 29.6.-30.6. 23.-25.8. EFC2013 - Aatrijke, Belgie Naložili jsme se k Texince a Dydýmu do auta a vyrazili jsme všichni s páníčkama na dlouhou cestu do Belgie. První noc jsme rozkládali stany v kempu ve Wursburgu u Mohanu, což se nám psínům moc líbilo, protože jsme plavali v řece a podél řeky jsme mohli lítat s klackama a míčkama. Taky tam měli v kleci králíčky, ale ty jsme měli zapovězené. Druhý den jsme úspěšně přestáli dopravní zácpu u Brusselu a jak jsme se blížili k Aatrijke a k pobřeží, bylo okolo více a více farem s ovečkama a kravičkama a Texinka se z toho mohla pominout. Když jsme dorazili na místo byla tam už část našeho týmu. Postavili jsme stany, obhlídli jsme situaci a dostali jsme se do mírné deprese. Druhý den jsme zůstali jen na úvod a vyrazili jsme konečně moři. Duny za Ostende jsou krásné, svítilo sluníčko a tak jsme se vyřádili nejen my psíni, ale i naše paničky. Pak ještě naše podkupina trávila chvilku v Ostende na mořských rybích dobrotách, které u nás v Čechách nejsou. Mě, Anynce například moc chutnají sledi, cibuli a zelí jsem nechala paničce. Odpoledne jsme si ještě stačili prohlédnout finální běhy a trošku se naladit na náš následující závodní den. Závodní den byl pršlavý, ale zase žádná tragédie a lepší než vedro. Paničky byly poněkud nervóznější, taky se na sebe mračily a tak. Podle toho taky vypadaly ty první rozběhy. Nicméně, paničky jsou sršaté a všechno ustály, takže jsme doběhaly třetí v naší divizi. Fandili jsme i ostatním českým týmům a vytvořili jsme si tak skvělou atmosféru. Večer to paničky zapily belgickým a višňovým pivem. Třetí den běhala elita Evropy, zůstali jsme na úvod a pak nás páníčci dali spát a odjeli do Brug do Muzea čokolády a tak. Vrátili se včas a s pamlskama, a mohli jsme jít povzbuzovat naše týmy ve finále. Mistři Evropy jsou zase Belgičané. Příští mistrovství je v Francii. Pojedeme????

  Fotky od Jitky: ZDE: Naše fotečky: ZDE:

 • 1.9. - Mladá Boleslav 10.Mistrovství MČR ve flyballu Tento turnaj byl výroční a tak i slavnostní. Krásně se nám běhalo a jsme 10. nejšikovnější tým v ČR.

  Fotky od Jitky: ZDE:

 • 14.-15.9. Turnaj sladkých nadějí, Mělník Do Mělníku se paničce nechtělo, brblala, prostě očekávala rychlou smrt. Jaké to ale bylo příjené překvapení, když jsme skončili první! Navíc jsme objevili pohodový kemp, grilovali jsme a tak. Prostě se to vydařilo!!!

  Fotky od Jitky: ZDE:

 • 12.-13.10 Budějckej X-treme A poslední závod sezóny, mezinárodní a rok od roku se nafukující a ještě k tomu náš. Naše paničky organizovaly, sháněly sponzory, balily ceny, stavěly stany, pekli... no prostě kmitaly a nespaly. Odměnou byl ale snad vydařený turnaj s dvěma parkurama. Pomocnou ruku přiložily i jiné kluby a tak i díky jim se to dalo ustát. Pro náš tým je ale novinkou, že jsme si zaběhli FLY 17 a myslím, že to byla satisfakce pro dlouhodobé a vytrvalé běhače a za celou letošní náročnou sezónu.

 • Fotky od různých fotografů najdete na: ZDE: